Допомога постраждалим від гуманітарної кризи

Впродовж 2014-2017 років Карітас-Київ взяв під свою опіку більш ніж 40.000 постраждалих внаслідок подій Євромайдану та від гуманітарної кризи в Україні. Для потребуючих забезпечено:

• соціальні послуги

• матеріальна допомога

• реабілітаційна допомога

• психологічне консультування

Допомога надається в соціальному центрі Карітасу, індивідуально, також в місцях компактного поселення потребуючих.

Зокрема, в Карітасі Київ діє центр допомоги дітям вимушених переселенців «Простір, дружний до дитини». Насамперед діяльність спрямована на надання психологічної допомоги вимушено переселеним дітям. Такий центр – це комфортний простір для спілкування, відпочинку, навчання і самовираження, зниження почуття гніву і тривоги у дітей, які стали свідками насильства та змушені були покинути рідні домівки. Тут проходять індивідуальні та групові консультації, майстер-класи, розвиваючі заняття, арт-терапія, тренінги і семінари для батьків.

Психо-соціальну допомогу надають фахівці з досвідом роботи у дошкільному вихованні, педагогіці та психології дітей різних вікових груп. Для того, щоби сприяти якнайкращій соціалізації переселених із зони збройного конфлікту, близько 25% підопічних соціального центру становлять місцеві діти з багатодітних і малозабезпечених сімей – це дає можливість дітям зі сходу краще адаптуватися до теперішніх умов їхнього проживання та спілкування серед нових друзів.

Також втілюється Карітасом-Київ програма миробудування задля відновлення і примирення: психологічне консультування, групи психосоціальної підтримки, соціальний супровід, тематичні тренінги, фасилітація соціальних і громадських ініціатив, участь в кіноклубах, танцювальних заняттях і театральної групи.

Останні новини