В Україні перші організації Карітасу почали виникати з ініціативи греко-католицьких громад з набуттям незалежності у 1991 році. Спочатку діяльність регіональних українських Карітасів була спрямована на розподіл і забезпечення потребуючих гуманітарною допомогою. Але невдовзі суспільні потреби зумовили розширення напрямків соціальної роботи і це призвело до створення міжнародного благодійного фонду «Карітас України». У 1994 році було утворено керівний і координаційний центр фонду, розташований у Львові з представництвом у Києві.
У 1999 році Карітас України став повноправним членом міжнародних конфедерацій Карітас Інтернаціоналіс і Карітас Європа, дотримується загальної місії їх діяльності і реалізовує спільно погоджені національні програми надання соціальної допомоги найбільш потребуючим особам.
Сьогодні понад 1000 співробітників та волонтерів працюють в українському Карітасі, що складається з 37 регіональних організацій. Вони мають статус самостійних юридичних осіб і можуть створювати на території своєї єпархії парафіяльні організації Карітасу. Така структура дозволяє розвивати мережу благодійних організацій, які діють за єдиними правилами, враховуючи при цьому реальні потреби своїх регіонів та місцевих громад. Відповідно до цього, напрямки благодійної діяльності в кожній організації можуть відрізнятися.
Загалом завдяки зусиллям Карітасу України та регіональних організацій Карітасу по всій Україні сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу протягом більш як 20 років. Діяльність сфокусована на 5 основних напрямках:
▪ Допомога кризовим дітям, молоді та сім’ям
▪ Охорона здоров̓’я
▪ Допомога людям з особливими потребами
▪ Соціальні проблеми міграції
▪ Допомога в надзвичайних ситуаціях
Мережа Карітасу в Україні та діючі проекти в кожному з Карітасів представлені тут: