«Відібране» дитинство? Діти під час війни. Як зберегти їхній психологічний стан?

                                         

Під час війни особливу увагу варто приділяти діткам. Щоб зберегти рівновагу малечі – в першу чергу  батьки повинні мати стабільно-емоційний стан. Якщо мама або тато  починають переживати, то і діти будуть переймати їхню тривогу. Адже батьки для дітей є гарантами безпеки. Досвід війни стресовий для будь-якої дитини, тому аби зберегти їхнє психологічне здоров’я тримайте кілька порад від психологині та координаторки ПДД БФ “Карітас-Київ” Діани Дятченко, яка працює в рамках проєкту “Продовження реагування на надзвичайні ситуації внаслідок війни в Україні”.

«Важливо відновити режим дня   або сформувати нові умови  та заняття для дітей. Варто не приховувати інформацію про те, що відбувається в країні.  Але потрібно фільтрувати інформацію, яку ми їм доносимо. Бажано розповідати новини у форматі казочки. Створіть нові традиції та звичаї у вашій родині”, – розповідає психологиня Діана Дятченко.

  Та психологічне здоров’я  дітей  залежить не лише від батьків, а й від зовнішніх чинників – це школа, гуртки, секції. Приміром, наш   Благодійний Фонд «Карітас-Київ»  надає послуги для підтримки психоемоційного стану,  з дітьми працюють психологи.  Також фахівці проводять групові творчі майстер-класи, де діти вчаться комунікувати між собою та  завжди дізнаються щось нове. Робота з дітьми різноманітна та інтегрована.

«Різниця  проживання війни  у дітей підліткового та дошкільного віку різна. Малеча часто не може повністю висловити свої почуття та емоції, у них стрес проявляється на тілесному та поведінковому рівнях. Внаслідок можуть початись проблеми зі здоров’ям. Натомість підлітки хоч і можуть висловлювати свої думки, але часто замикаються в собі та не діляться емоціями з дорослими. Для кожного має бути свій підхід»,- додає психологиня Діана Дятченко.

  Також хочеться поговорити і про дітей, які мають розлади спектра аутизму. Вони дуже страждають через припинення занять з профільними спеціалістами.

«Тому аби покращити їхнє здоров’я   – потрібно терміново поновити відвідування занять з розвитку та корекції. До того ж багато дітей, яких батьки евакуювали за кордон досі відчувають себе відстороненими від своїх друзів, однолітків, які залишились в Україні», – радить Діана Дятченко.  

Тому з дітьми говоріть  про війну, приймайте усі їхні емоції, дбайте про себе та звертайтесь за допомогою  до фахівців. Зараз саме той час, коли нам потрібно бути одним цілим як ніколи!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини