Дитяча команда «Карітас-Київ» помандрувала Польщею

З 7 по 20 листопада дітки з вразливих категорій та внутрішньо переміщених родин від Дитячого центру Благодійного фонду «Карітас-Київ» відвідали Відпочинковий центр Перемишльської Архиєпархії Карітасу міста Райське в Польщі.

Запрошення «Карітас-Київ» отримав від Карітасу Перемишльської Архиєпархії.

 – Така поїздка дуже важлива і особлива для дітей, – розповідає соціальний педагог Дитячого центру БФ «Карітас-Київ» Уляна Приходько. – Діткам, які постраждали від військової агресії, необхідно було відволіктися від зовнішніх обставин, отримати позитивний заряд енергії і просто відпочити в чудовій компанії нових друзів. Загалом було три групи дітей, які вирушили в мандрівку: дітки з Києва, Іванкова та Харкова. Запрошення було розраховане на групу зі 150 осіб.  

– Наш фонд залюбки прийняв запрошення від польських колег. Для «Карітас-Київ» потреби діток завжди у пріоритеті, – розповідає директор БФ «Карітас-Київ», о. Роман Сиротич. – Коли є можливість, ми звертаємось до наших партнерів, які допомагають нам реалізовувати цікаві проєкти. Наш фонд завжди відкритий до співпраці з колегами і ми щиро вдячні тим партнерам, які допомагають нам втілювати плани в життя.  

Також Уляна Приходько додала, що це дітки різних вікових категорій, яких у дорозі супроводжували соціальні педагоги. Під час відпочинку дитяча команда «Карітас-Київ» відвідала багато цікавих місць та познайомилася з культурною спадщиною нашої дружньої сусідки Польщі.

Зокрема, діти виїжджали в курортну зону біля о. Соліна, були на пікніку та подивилися музей мініатюр.

У польському містечку Сянок відвідали етнографічний музей під відкритим небом, побували на концерті класичної музики, прогулялися архітектурними пам’ятками міста та навіть відвідали басейн. Малеча отримала цілу купу вражень милуючись красою польських краєвидів.

А 11 листопада дорослі та діти  мали змогу разом із польськими друзями відсвяткувати День Незалежності Польщі. Свято пройшло у великому колі друзів.

Підопічні «Карітас-Київ» приготували власноруч вітальні листівки, підготували святкові номери та навіть навчилися співати польський Гімн.

Два тижні  відпочинку та неймовірних вражень промайнули непомітно.

Хоча така мандрівка для Дитячого центру БФ «Карітас-Київ» була вперше, у майбутньому обов’язково буде ще багато цікавих подорожей та нових знайомств.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини