«Карітас-Київ» розширює штат соціальних працівників

Благодійний фонд «Карітас-Київ» розширив напрямок «Догляд вдома» в рамках проєкту «Адвокація сталих соціальних послуг».

Кількість бенефіціарів, яким фонд зможе надавати послугу у 2023 році збільшилась з 84 до 164 осіб.

Таке рішення ухвалили через суттєве збільшення кількості самотніх літніх людей, важкохворих лежачих та осіб з інвалідністю, які звертаються у наш Фонд по допомогу. – розповідає керівник напрямку «Догляд вдома» Ольга Корольова. – Перш за все, така потреба виникла у зв’язку з воєнними діями. Багато запитів про допомогу отримуємо від людей літнього віку, які лишилися самі або ізольовані у власних домівках та потребують особливого догляду.

З початком проєкту увага була зосереджена більше на мешканців Дніпровського району Києва. Ми не мали можливості допомогти іншим людям, бо не вистачало соціальних працівників.

З січня цього року кількість працівників збільшилася на чотири особи.

Це стало можливим завдяки підтримці Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).  Фонд збільшив кількість соціальних працівників до восьми. Вони надають наступні послуги: допомогу у веденні домашнього господарства (доставка продуктів харчування, гарячих обідів, ліків, та засобів особистого догляду для лежачих, важкохворих осіб); допомогу в самообслуговуванні (вдягання, переодягання, зміна постільної білизни, купання, заміна підгузка); надання інформації з питань соціального захисту (соціальні працівники надають допомогу в оформленні соціальних допомог та груп інвалідності); психологічну підтримку (бесіда, спілкування, мотивація); допомогу в забезпеченні технічними засобами реабілітації (ходунки, милиці, інвалідні візки); надання гуманітарної допомоги (продукти харчування, підгузки для дорослих).

У Києві допомогу за напрямком «Догляд вдома» можуть отримати мешканці Голосіївського, Деснянського, Дарницького, Дніпровського, Святошинського, Шевченківського районів.

Нагадаємо, один соціальний працівник опікується 20-ма бенефіціарами. Кожна особа, яка є під опікою соціальних працівників БФ «Карітас-Київ», відвідується в залежності від її потреб та від загального ступеня фізичного стану – але не менше, аніж раз на тиждень.

Також бенефіціари можуть отримати в оренду реабілітаційне обладнання: інвалідні візки, ходунки, милиці, протипролижневі матраци, стільці-туалет та інше.

Це допоможе їм полегшити процес реабілітації після різних травм або захворювань опорно-рухового апарату.

Фонд активно співпрацює з районними спілками ветеранів м. Києва. Час від часу вони надають списки тих, кому потрібна допомога.

– Важливо, що під час війни, коли кількість самотніх літніх людей зростає, ми робимо все можливе, щоб забезпечити наших підопічних усім необхідним для життя. Щоб вони відчували турботу, піклування, загальну підтримку, ми не зупиняємось на досягнутому та намагаємось зробити наші проєкти потрібними та корисними максимальній кількості людей – підсумувала Ольга Корольова.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини